22 novembre 2013
Concursos Girona

2.800 nens al 40è Concurs Infantil i Juvenil de Pintura Ràpida del GEiEG

bonart

2.800 nens i nenes van participar, el passat 18 d’octubre, al 40è Concurs Infantil i Juvenil de Pintura Ràpida del GeiEG. Al concurs s’establien 5 categories Prebenjamí (Educació Infantil); Benjamí (1r, 2n i 3r d’Educació Primària); Aleví (4t, 5è i 6è d’Educació Primària); Infantil (1r i 2n d’ESO); Juvenil (3r i 4t d’ESO), i hi ha 3 premis (un 1r, un 2n i un 3r classificat) per categoria.

La selecció de les obres guanyadores ha estat realitzada pel jurat format per Pep Admetlla (artista), Nuri Aldeguer (Fundació Gala-Salvador Dalí), Ció Abellí (escultora), Raimonda Coll (Amics del Museu d’Art de Girona), Ricard Planas (revista Bonart) i Tomàs Pons (representant de l’Escola Municipal d’Art). Ester Montjer va actuar com a secretari sense vot.

El veredicte del jurat ha estat: Prebenjami (Educació infantil): Primer premi: Genís Subils Sirvent (CEIP Joan Bruguera), 5 anys, P5; segon premi: Ariadna Cantó Hidalgo (Escola Annexa – Joan Puigvert), 4 anys, P4 i tercer premi: Linda Pam (Escola Balandrau), 5 anys, P5. Benjamí (1r., 2n i 3r Educació Primària): Primer premi: Olivier Ventura (Col·legi Dr. Masmitjà), 6 anys, 2n EP; segon premi:  Gabriel Rueda (Col·legi Bell-lloc), 6 anys, 1r EP i tercer premi: Elián Arita (Escola Annexa–Joan Puigbert), 7 anys, 2n EP; Alevines (4t, 5è i 6è Educació Primària): Primer premi: Roger Cànovas (Col·legi Maristes Girona), 11 anys, 6è EP; segon premi: Maria Cantal (Col·legi Les Alzines), 11 anys, 6è EP i tercer premi:   Àlex Jambert (Col·legi Bell-lloc), 10 anys, 5è EP; Infantil (1r i 2n ESO): Isaac Simón Guitart (INS Vilablareix), 13 anys, 2n ESO; segon premi: Anastasya Tymushchuk Kozlova (Col·legi Les Alzines), 12 anys, 1r ESO i tercer premi:  Ganda Singhatem Tixis (INS Vilablareix), 13 anys, 2n ESO. Juvenil (3r., 4t. ESO): Primer premi: Marc Casas (Col·legi Bell-lloc del Pla), 14 anys, 3r. ESO, segon premi: Joaquim Iglesias (Col·legi Bell-lloc del Pla), 14 anys, 3r ESO  i tercer premi: Marta Sebastià Puig (Col·legi Les Alzines), 14 anys, 3r ESO. Premi extraordinari: Josep Masnou (CEE Font de l’Abella), 15 anys; Youssef Manorach (CEE Font de l’Abella), 17 anys i Sandra Aguilero (CEE Font de l’Abella),  17 anys.

El jurat decideix que l’obra que s’usarà per al cartell i els díptics promocionals del concurs de 2014 serà: Anastasya Tymushchuk Kozlova (Col·legi Les Alzines), 12 anys, 1r ESO.

També acorda atorgar el Premi Especial GEiEG a: Escola Annexa-Joan Puigbert per l’escola amb més participants per ràtio i el Premi Especial Fundació Gala–Salvador Dalí per a l’escola amb més alumnes premiats a: Col·legi Bell-lloc del Pla.

A la imatge, detall de l’obra d’Anastasya Tymushchuk

 

 

 

Etiquetes: ·

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *

Podeu fer servir aquestes etiquetes i atributs HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscripció edició en paper

50 € i l'edició digital gratuïta
4 números a l'any

SUBSCRIU-TE

Subscripció edició digital

Rep la revista digital des de 25 €
4 números a l'any

SUBSCRIU-TE
agenda
d’exposicions
catalunya, catalunya nord,
illes balears, país valencià,
andorra i aragó
bonart revista bonart actualitat bonart gestora bonart agenda
a dalt
Política de privacitat   Política de cookies