7 maig 2018
Notícies Valldoreix

Trenta artistes participen a la II Biennal d’Escultura

bonart

Una trentena d’artistes participaran a la II Biennal d’Escultura Valldoreix dels Somnis 2018. La mostra internacional es presentará en diversos emplaçaments de Valldoreix, entre el dies 20 d’octubre i 20 de desembre de 2018, amb artistes de diferents països (Xina, Italia, Alemanya, Venezuela), d’Espanya i de Catalunya, especialment.

Les obres s’exposaran al Parc de Sant Cebrià, als Jardins del Bosc Literari de la Serreta i a alguns espais del Club Esportiu Valldoreix. A més, es considera la possibilitat de extendre la mostra a algun espai del mateix centre de Sant Cugat.

Josep Roy, escultor i professor de Belles Arts de l’U.B.; l’escultor i professor de la Escola Massana, Tom Carr; l’Imma Pueyo, historiadora i crítica d’art; el reconegut escultor santcugatenc Pep Codó; l’historiadora d’art i directora del CRBMC Àngels Soler; i el marxant i col.leccionista d’art Tom Madoock; conformen el Jurat que ha fet aquesta selecció i que una vegada es presenti la Biennal, faran la premiació respectiva.

Aquesta Biennal donará dos premis, cadascú de 5000 euros als artistes escollits pel “missatge” i a la “singularitat” i un tercer a l’artista emergent (menor de 30 anys). Premis acconseguits gràcies al soport de l’EMD de Valldoreix, a l’Ajuntament de Sant Cugat, al Club Esportiu Valldoreix i a la mateixa entitat que organitza la Biennal, Amicart Valldoreix i col.laboradors.

Aquestes són les obres seleccionades per la II Biennal d’Escultura Valldoreix dels Somnis:

1. Abel Pruñonosa “Materialitzacions”
2. Alfredo Lanz “Goig per viure”
3. Cinta Balcells “Mare terra”
4. Dani Berenguer “Ambdós mons”
5. Dogny Abreu “Llavor al vent”
6. Estanislau Roca Calaf “SITE”
7. Fili Plaza “Femenino-masculino”
8. Gil Gelpi “Gathering”
9. Iago de Balanzó / Anna Maria Nadal “Au fenix”
10. Ines Schaikowski “Efímero”
11. Jaume de Córdoba “Teoria del vuelo”
12. Jaume Fortuny “Una pedra sura”
13. Joan Febrer “Hélix”
14. Joan Romaní “Scaramuix”
15. Jorge Egea “Entrega”
16. Linlin Wan “La boca del cielo”
17. Mary Carmen Vaamonde “Colgados, tiempo y espacio”
18. Montse Pena “Realitats”
19. Roser Garriga “Ull del vent”
20. Maïs “Camí a la privacitat-rera el somni”
21. Manuel Fontiveros “Arbutus metallicum”
22. Marina Lozano “Marina”
23. Mario Paniego “Dedondevienenloslapices”
24. Marti Rom “Gran cap de faune”
25. Luigi Masecchia “Venere”
26. Miquel Andrino “Successió en l’espai”
27. Montse Cufí “L’arbre de la vida”
28. Olga (Martinez) Faus “Germinacions”
29. Paula Vicente “Escala abatuda”
30. Rafa Gascon “Mandorla”

A la imatge, Míriam Pérez, “Mare Terra”, 2017. Obra guanyador a de la primera edició.

Etiquetes:

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Subscripció edició en paper

50 € i l'edició digital gratuïta
4 números a l'any

SUBSCRIU-TE

Subscripció edició digital

Rep la revista digital des de 25 €
4 números a l'any

SUBSCRIU-TE
agenda
d’exposicions
catalunya, catalunya nord,
illes balears, país valencià,
andorra i aragó
bonart revista bonart actualitat bonart gestora bonart agenda
a dalt

c_Riera d'Oix, 12_17003 Girona_ 034 972 21 84 38 / 677 51 82 96

Avís legal   Política de privacitat   Política de cookies