16 Abril 2019
Fires Barcelona

Tot a punt per la fira ArtsLibris 2019, amb més de 100 expositors

bonart

ArtsLibris Barcelona s’inaugura el divendres 26 d’abril, a les 13 hores, a l’Arts Santa Mònica. La fira de llibres d’artista i fotollibres obrirà les seves portes fins diumenge 28 d’abril i reunirà més d’un centenar d’expositors, entre els quals molts d’internacionals. Com a cita prèvia, el 25 d’abril organitza un seminari internacional al Museu d’Art Contemporani de Barcelona (MACBA). ArtsLibris compleix deu anys d’existència i, amb aquest motiu especial, amplia el programa d’activitats paral·leles a la fira i la implicació amb les institucions culturals. Així, el dia 27 d’abril ha organitzat una sessió de cine a la Fundació Antoni Tàpies i, del 16 al 19 de maig, estarà present, per primer cop, a ARCOlisboa.

Horari de la fira a Arts Santa Mònica (La Rambla 7, Barcelona): divendres 26 d’abril, de 13.00 a 21.00 (entrada gratuïta); dissabte 27 d’abril, de 12.00 a 21.00 (entrada: 4€, reduïda 2€); diumenge 28 d’abril, de 12.00 a 18.00 (entrada: 4€, reduïda 2€).

ArtsLibris és la convocatòria anual dedicada al llibre d’artista i el fotollibre de més envergadura del sud d’Europa, equiparable per escala i qualitat a esdeveniments com OffPrint, a la Sala de Turbines de la Tate Modern de Londres i La École National des Beaux Arts de París; Friends with Books, a la Hamburger Bahnhof de la Nationalgalerie de Berlín; i Press! Print! Publish!, al Stedelijk Museum d’Amsterdam. ArtsLibris és, a més, una de les deganes: el 2019 celebra la seva primera dècada d’existència, fita que denota una estabilitat i una consolidació que no abunden en aquest terreny. Amb motiu del desè aniversari, ArtsLibris col·labora amb les Guerrilla Girls i reedita una de les seves icòniques postals, entre d’altres intervencions.

ArtsLibris Barcelona tindrà lloc del 26 al 28 d’abril a l’Arts Santa Mònica, i reunirà més d’un centenar d’expositors, entre els quals molts d’internacionals, entre editorials, antiquaris, llibreries, institucions, fotògrafs i artistes. Com a cita prèvia, un dia abans, el 25 d’abril, organitzarà un seminari internacional al Museu d’Art Contemporani de Barcelona (MACBA). Per primera vegada, ArtsLibris estarà present aquest any a Lisboa, del 16 al 19 de maig. També en el context d’ARCO, ArtsLibris ha reunit a Madrid, entre el 27 de febrer i el 3 de març passats, una trentena d’expositors.

Llista provisional dels expositors
13L Libros de artista, www.ed13l.wordpress.com, Catalunya
Alias, www.aliaseditorial.com, Mèxic
Àngels Arroyo, www.angelsarroyo.es, Catalunya
Apart Edicions, www.apartedicions.com, Catalunya
Arquitectura y fantasía, www.cargocollective.com/
corinaarrieta, Argentina
ARTA Ediciones, www.artaediciones.com, Argentina
ARTIKA (PDS, SL), www.artikabook.com, Catalunya
Artphilein Editions, www.artphilein-editions.org, Suïssa
Bartlebooth, www.bartlebooth.org, Espanya
Biel Books, www.bielbooks.com, Espanya
Big Sur BOOKS, www.big-sur.com.ar, Argentina
Blueproject Foundation, www.blueprojectfoundation.org, Catalunya
BOLO Paper, www.bolopaper.com, Itàlia
BOM DIA BOA TARDE BOA NOITE, www.
bomdiaboatardeboanoite.de, Alemanya
Bonart Cultural, s.l. www.bonart.cat
Bonito Editorial, www.bonitoeditorial.com, Espanya
Brumaria, www.brumaria.net, Espanya
Casa de Velázquez, www.casadevelazquez.org, Espanya
CCCB, www.cccb.org, Catalunya
CENDEAC, www.cendeac.net, Espanya
Chucherías de Arte, www.chucheriasdearte.com, Espanya
Club del Prado, clubdelprado.tumblr.com, Argentina
Consonni, www.consonni.org, Espanya
Cube Arte Editions, www.cubearteditions.com, Grècia
Cuscusian*s, www.cuscusians.com, Catalunya
De La Pulcra Ceniza, www.delapulcraceniza.com, Catalunya
DEEP EDICIONS, es-es.facebook.com/Deep-Edicionsfrancescapoza.blogspot.com.es, Catalunya
Deep Editorial, www.deepeditora.com.br, Brasil
Diran Sirinian, Argentina
Do the Print, www.dotheprint.es, Catalunya
DoubleBrain, www.doublebrain.es, Catalunya
Dulkápan, www.dulkapan.net, Islàndia
EA La Industrial, www.artlaindustrial.cat, Catalunya
Editoral Urutau, www.editoraurutau.com.br, Espanya
Edizioni Corraini, www.corraini.com, Itàlia
El Gato Azul Editorial, Espanya
El Naufragito, www.elnaufraguito.com, Catalunya
Els Diccionaris, www.elsdiccionaris.cat, Catalunya
Enciclopèdia Art, www.grupenciclopedia.cat, Catalunya
Escola Massana. Centre d’Art i Disseny,
www.escolamassana.cat/ca/, Catalunya
ESDA.LLOTJA, www.artsllibre.org, Catalunya
Fundació Antoni Tàpies, www.fundaciotapies.org, Catalunya
Fundació Bancària La Caixa, www.fundacionbancarialacaixa.org,
Catalunya
Fundació Miró, www.fmirobcn.org, Catalunya
Galerie&CO119, 8co119.co, França
Gesa Lange, www.gesalange.de, Alemanya
Gustavo Gili, www.ggili.com, Catalunya
Imprimerie d’Alsace-Lozère, www.lafabrie.com, França
Instantes Gráficos, www.instantesgraficos.blogspot.com,
Argentina
Janus Books, www.janus-books.myshopify.com, Catalunya
Joan Espinal, Catalunya
Kaph Books, www.kaphbooks.com, Líban
L’Arengario Studio Bibliografico, www.arengario.it, Itàlia
La Capella, www.lacapella.barcelona, Catalunya
La Dïeresis (editorial artesanal), www.kichink.com/
stores/ladieresis, Mèxic
La Virtual Room, lavirtualroom.blogspot.com, Catalunya
Libri Finiti Clandestini, www.librifinticlandestini.com, Itàlia
Libros del Zorro Rojo, www.librosdelzorrorojo.com, Catalunya
Lindero Libros, linderolibros.com, Catalunya
MACBA, www.macba.cat, Catalunya
Madriz, www.louis-charlestiar.com, Espanya
Malenki.net, malenki.net, Alemanya
Mercè Soler, www.mercesoler.com, Catalunya
Micromegas, www.editorialmicromegas.blogspot.com, Espanya
MINIMAE, minimae.com/collections/proyecto-gutenbergby-minimae, Espanya
Moreno&Soria, unabibliotecaimaginaria.blogspot.com, Catalunya
Museu del Disseny, www.ajuntament.barcelona.cat/ museudeldisseny, Catalunya
Museu Molí Paperer de Capellades, www.mmp-capellades.net, Catalunya
Museu Picasso, www.museupicasso.bcn.cat, Catalunya
Natasha Christia, www.natashachristia.com, Catalunya
Occasional Papers, occasionalpapers.org, Regne Unit
Per( r)ucho, www.per-r-ucho.com, Espanya
Poupée Rouge, ilustrakelly.blogspot.com, Brasil
Raíña Lupa, www.rainalupa.com, Barcelona
Riacho, www.riacho.me, Brasil
Ricardo Okaranza, www.okaranza.de, Alemanya
Risotop Verlag, www.risotop.tumblr.com, Alemanya
Roberto Equisoain, robertoequisoain.com, Alemanya
Roca Umbert Fàbrica de les Arts, www.rocaumbert.cat, Catalunya
Rotem of Qiryat Gat, memoryholes.net, Israel
Rubén Barroso, www.rubenbarroso.com, Espanya
Sylvie Ringer, www.sylvieringer.de, Alemanya
Teorética, www.teoretica.org, Costa Rica
Terminal Ediciones, www.terminalediciones.com, Equador
Tinta Invisible Edicions, www.gravat.com, Catalunya
Tristan Barbarà, www.tristanbarbara.com, Catalunya
Ximena Pérez Grobet, www.ximenaperezgrobet.com, Espanya

A la imatge, vista de la passada edició.

Etiquetes:

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Subscripció edició en paper

50 € i l'edició digital gratuïta
4 números a l'any

SUBSCRIU-TE

Subscripció edició digital

Rep la revista digital des de 25 €
4 números a l'any

SUBSCRIU-TE
agenda
d’exposicions
catalunya, catalunya nord,
illes balears, país valencià,
andorra i aragó
bonart revista bonart actualitat bonart gestora bonart agenda
a dalt

c_Riera d'Oix, 12_17003 Girona_ 034 972 21 84 38 / 677 51 82 96

Política de privacitat   Política de cookies